Chotěboř

SO 15.6.2019, 16:30

Poslední zápas ročníku 2018/2019 Krajské přeboru byl pro náš A-tým zároveň i rozlučkou s touto soutěží, neboť bylo již nějakou dobu jasné, že poputujeme o soutěž níž. V tomto zápase nás čekala doma Chotěboř.

Úvod zápasu a dalo by se říci i celý první poločas nám vyšel na výbornou. Hned v 5. minutě si počíhal na centr Martina Duby na zadní tyči Tomáš Kadlec a poslal nás do vedení. Hráči Chotěboře se zdáli být bez chutě a pohybu, což také rezultovalo v minimum ohrožení naší branky. Na straně hostí lze zmínit všehovšudy dvě příležitosti. První je střela ze střední vzdálenosti, kterou Jíša bez problémů vyrazil. Tesně před tou druhou, ve 32. minutě, jsme zvýšili svoje vedení, když se po samostatném úniku prosadil Jiří Štyx. Výše zmíněná šance Chotěboře přišla těsně pro rozehrávce, kdy posílal jeden z hostů střílenou přihrávku ze strany před naši branku, jeho spoluhráči však byli o několik kroků pozadu, takže balon jen prošel kolem čáry označující hranici malého vápna. Ve 38. minutě se ještě prosadil Jiří Štyx, který svojí pumelici z přímého kopu pětatřiceti metrů poslal přesně k tyči zkoprnělému brankáři hostí. Do druhé půle nastopili hosté o poznání nabuzeněji a poměrně rychle se jim povedlo dostat se zpět do zápasu. V 53. minutě se po centru ze strany nikým nehlídán prosadil hlavou Nedvěd. V 58. minutě pak sólo z poloviny hřiště proměnil střelou podél košetického brankáře v gól Hanousek. Hosté se snažili vyrovnat, ale naše obrana dvě předchozí výstrahy přijala a zpozorněla. Zápas musel být kvůli chvilkové průtrži mračen na několik minut přerušen a po té už se hra odehrávala především mezi oběma vápny. Nám se nakonec vedení povedlo udržet až do konce a s nejvyšší fotbalovou soutěží na Vysočině se loučíme vítězně.

Za první poločas jsme si body zasloužili, nutno říct, že hosté podali v úvodním dějství špatný výkon. Ve tom druhém se Chotěboř zlepšila, ale zvrátit zápas už nedokázala. My tak dali alespoň malou náplast našim famózním fanouškům, kteří za námi stáli i přes nevalné výsledky v této sezóně. Zároveň jim patří obrovský dík za skvělou atmosféru, kterou vytvářeli na zápasech. Hráčem zápasu byl v posledním utkání zvolen Jiří Štyx.