Bystřice nad Pernštejnem

SO 8.6.2019, 16:30

Ve 26. kole Krajského přeboru jsme se vydali na trip do Bystřice nad Pernštejnem, kde jsme se utkali s lídrem soutěže. Domácí v případě vítězství mohli slavit kolo před koncem postup o patro výš.

Od začátku bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry a kde se bude hrát především. Domácí hráli pěkný kombinační fotbal a na svoji polovinu nás moc nepouštěli. Naše defenziva byla dobře organizovaná a hrála velmi dobře. I tak se našlo několik okének. Ta ale buď zlikvidoval Jíša nebo se Bystřičtí vlastními nepřesnostmi v zakončení připravili o možnost vstřeli branku. I přes tlak domácích se šlo do kabin za stavu 0:0. I ve druhé půli se hrálo pod taktovkou Bystřice, která však i nadále svoje šance pálila. Naše obrana kapitulovala poprvé v 68. minutě, kdy míč dostal k Prášilovi a ten prostřelil Jíšu. V 76. minutě tentýž hráč poslal odražený míč opět přesně k tyči a bylo to 2:0. Razítko na vítězství a tím pádem i postup do Divize dal v 89. minutě Veselský, který křižnou ranou přesně k tyči nedal našemu brankáři šanci.

Zasloužené vítězství domácích. I přesto je třeba naše hráče pochválit, neboť i v ne úplně optimální sestavě podali srdnatý výkon a dlouho drželi Bystřické v nejistotě.