Speřice

SO 1.6.2019, 16:30

Ve 25. kole Krajského přeboru zavítalo do Košetic mužstvo Speřic, se kterým jsme sehráli letošní poslední okresní derby.

V horkém počasí se hrál vyrovnaný ospalý fotbal, kdy na obou týmech bylo vidět, že se jim moc nechce. Hosté podle očekávání prokazovali lepší dovednosti s míčem, avšak nijak zvlášť nás nepřehrávali. V první šanci zápasu se objevil náš Jiří Štyx, který se dostal k míči po chybě v rozehrávce Speřic. Jeho chytrý lob vyběhnutého brankáře bohužel skončil vedle. Ve 23. minutě se Speřičtí radovali, nutno dodat, že nikterak vypracovanou akcí. Ta se sestávala v podstatě pouze z dlouhého výkopu brankáře na hostujícího útočníka, který si pohrál s naší obranou včetně brankáře a pod padajícím Jíšou otevřel skóre. Ve 44. minutě pak ta samá akce rezultovala v ruku v pokutovém území a penaltu pro Speřice. Tu bezpečně proměnil Štěpánek. Ve druhé půli se opakoval ten samý scénář. Na naší straně je možné napočítat pár náznaků, ale nic závažného. Podobně si však počínali i hosté. V 89. minutě přišla nejhezčí akce celého zápasu, bohužel pro nás jí mají na svědomí Speřičtí. Ti se v neskutečné rychlosti dostali od vlastní šestnáctky až do našeho vápna, kde se po pěkném přenesení hry ocitl sám před Jíšou Vlček a nekompromisně zavěsil.

Herně jsme opět nijak nepropadli, v poli dokážeme hrát prakticky s každým. Bohužel však svojí sterilitou v útočné fázi se připravujeme o lepší výsledky. Hosté nijak nezářili, ale šance které měli, proměnili. To byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Atmosféra na zápase byla opět výborná, za což patří dík fanouškům obou táborů. Hráčem zápasu byl fanoušky zvolen Jan Starý.