Pelhřimov

NE 26.5.2019, 16:30

Ve 24. kole Krajského přeboru jsme zavítali do Pelhřimova k prestižnímu duelu proti týmu ze špičky soutěže. V řadách obou týmů je několik borců, kteří nějakou dobu působili v jednom či druhém mužstvu, takže o náboj bylo postaráno.

Od začátku bylo jasné, že domácí budou kombinačně a pohybově lepší. Hrálo se tedy podle očekávání především na naší polovině. První gól přišel v 16. minutě, kdy se těžkým volejem trefil přesně k tyči domácí Poul. Několik střel musel likvidovat Jíša a dvakrát zvonila branková konstrukce za zády košetického brankáře. Nejprve hlavou po centru trefil štangli Naniáš a po té z přímého kopu břevno Benda. Z naší strany je možné napočítat několik nepřesných střel a jednu velkou šanci. Do ní se dostal Jan Starý, kterého vyslal krásnou přihrávkou do úniku Tomáš Vejsada. Bohužel o zlomek vteřiny dříve byl u míče pelhřimovský brankář a tak košetický útočník neměl prostor ani čas přesněji zakončit. Ve druhé půli se hrálo podle stejných not. Dlouho však domácí nebyli schopní přidat další branky a tak jsme byli stále ve hře. Vyprodukovali jsme několik střel, ale žádná z nich neznamenala větší nebezpečí. Pelhřimov se dočkal až v 85. minutě, kdy centr Naniáše z přímého kopu jemně tečoval Skořepa. V 91. minutě pak rozhodčí zapískal v náš prospěch pokutový kop za faul na Lukáše Kubů. Tomáš Vejsada se z penalty opět nemýlil.

V zápase jsme nedali svou kůži lacino a domácím to nijak neusnadnili, jejich výhra je však zcela zasloužená. Utkání se hrálo ve skvělé atmosféře, na které s podílely oba tábory fanoušků a patří jim velký dík.