Přibyslav

NE 12.5.2019, 16:30

Ve 22. kole Krajského přeboru jsme zavítali na hřiště Přibyslavi k dalšímu zápasu s týmem ze spodku tabulky. Přibyslavi se na jaře daří a dostala se v podstatě mimo nebezpečí sestupu. To však pro nás nic neměnilo na faktu, že bylo třeba tento zápas vyhrát pro uchování naděje na záchranu.

Od začátku zápasu se nám dařilo hrát kombinační fotbal, který na domácí platil. Měli jsme i několik dobrých příležitostí, avšak skóre se měnilo až ve 24. minutě. Centr ze strany přistál na hlavě Leoše Hanouska, který usměrnil míč na branku, kde ho postrčil do sítě Tomáš Vejsada. V poslední desetiminutovce první půle jsme upustili od dosavadní kombinační hry a dovolili domácím se nadechnout. Ti v prvním dějství vyprodukovali dvě dobré střely na naši branku, s oběma si však Jíša poradil. I ve druhé půli jsme se snažili o kombinaci, hra byla však více vyrovnaná, než v první půli. Hrálo se nahorů dolů. V 55. minutě se nám podařilo dát druhý gól. Centr Tomáše Vejsady z rohového kopu zatloukl hlavou do branky Zdeněk Suk. Domácí se dostali do několika příležitostí, ty však až do 81. minuty likvidovala košetická obrana, případně brankář Jíša. Ve zmíněném čase přišla jediná vážnější nedůslednost v naší obraně. Dlouhý míč prošel středem přes záložní i obranou řadu a rázem šel přibyslavský útočník sám na bránu. Bohužel pro nás se nemýlil a snížil na 2:1. Přibyslav chtěla vyrovnat, ale veškeré její snažení utnul v 85. minutě Dominik Rážek, který prostřelil z blízka brankáře domácích.

V Přibyslavi jsme podali dobrý výkon a vypracovali si i řadu šancí. Domácí také nebyli bez příležitostí, avšak my je proměnili. Děkujeme fanouškům, kteří se s námi vypravili na zápas i ve špatném počasí a oslavili s námi důležitou výhru.