Náměšť nad Oslavou

SO 27.4.2019, 16:00

Ve 20. kole zavítalo do Košetic mužstvo Náměště nad Oslavou, což je letošní nováček, který se ale pohybuje v horní polovině tabulky.

Hosté od začátku potvrzovali, že jejich postavení v tabulce není náhoda. V útočné fázi hráli velmi dobře a jejich součinnost v ofenzivě byla příkladná. Díky tomu si také náš soupeř vypracoval několik šancí, které musel likvidovat Jíša v brance. Všechny vychytané příležitosti hostí přišli vniveč, neboť košetický brankář si pak vybral slabší chvilku a potvrdil znění známé anglické sportovní fráze "from hero to zero", což by se dalo volně přeložit jako "z hrdiny hlupákem". Po malé domů se náš golman pokusil o kličku dotírajícímu Durajkovi. Ten však jeho úmysl vystihl a do prázdné branky otevřel v 16. minutě skóre. Na naší straně je možné napočítat několik nepřesných střel a pár nedotažených náznaků. Ve 32. minutě to bylo 0:2, neboť přihrávku před prázdnou branku dostal Svoboda a nemýlil se. Ve druhé půli jsme zlepšili náš výkon, vyprodukovali jsme několik závarů před brankou hostí a několik střel z dálky, bohužel bez úspěchu. Náměšť pozorně bránila a vyrážela do brejků. V 70. minutě se podruhé trefil Durajka, když překonal Jíšu střelou z okolí penaltového puntíku. V 78. minutě jsme na přední tyči neodvrátili rohový kop a míč propadl až ke Svobodovi, od kterého se doslova odrazil do branky. Na konečných 5:0 upravil z penalty za ruku Tomáše Kadlece Durajka.

Hosté vyhráli zaslouženě, byli fotbalovější. Nám se povedlo úvodních dvacet minut druhé půle, což je velmi málo. Dlužno dodat, že dva góly jsme hostům nabídli vlastními chybami a penalta se zřejmě kopat neměla, neboť si Tomáš Kadlec trefil při snaze odkopnout míč vlastní ruku, což by se pískat nemělo. Děkujeme fanouškům za výbornou atmosféru během zápasu. Hráčem zápasu byl fanoušky zvolen Jan Jíša.