Okříšky

NE 7.4.2019, 15:30

Týden po vítězném zápase proti Žirovnici jsme zavítali do Okříšek, kde jsme v rámci 17. kola Krajského přeboru chtěli navázat na dobrý výkon a hlavně bodový zisk z minulého utkání.

Hrál se vyrovnaný zápas, mírně lepší a přesnější na míči byli domácí. Ti měli i první šanci, avšak slabé zakončení okříšského útočníka Jíša kryl. My odpověděli několika náznaky taženými po stranách, ale bez úspěchu. Okříšky několikrát zahrozily ze standartních situací, naštěstí pro nás však nebezpečně zahrávané standartky končily mimo. Skóre se měnilo až ve 40. minutě a bohužel jsme to byli my, kdo inkasoval. Zpětnou přihrávku ze strany od brankové čáry obdržel Dubský a střelou pod břevno poslal domácí do vedení. I začátek druhé půle orámovala inkasovaná branka, v 56. minutě Okříšky využily standartní situaci. První zakončení hlavou Jíša vyrazil. Poskakující balón jsme však nedokázali odklidit a tak domácí dotlačili míč do branky, šťastným střelcem byl Mašek. My se snažili odpovědět, avšak v našich největších šancích vždy dokázali na brankové čáře zasáhnout soupeřovi zadáci a nedovolili nám skórovat. V 89. pak ještě neudržel nervy na uzdě Jiří Štyx, který inkasoval červenou kartu za podkopnutí soupeře. Nutno podotknout, že po několik předešlých vteřin byl náš mladík okopáván jak brambory, což mohl rozhodčí ocenit hvizdem daleko dříve a ke zmíněnému zákroku nemuselo vůbec dojít.

V zápase jsme nepodali vyloženě špatný výkon, bohužel jsme vyprodukovali řadu nepřesností a zároveň přidali jen málo fotbalové nadstavby. Suma sumárum vítězství domácích je zasloužené, neboť projevili větší touhou po vítězství. Děkujeme fanouškům, kteří s námi do Okříšek dorazili a vytvořili pěknou atmosféru, což ocenili jak domácí hráči (potleskem), tak i příznivci.

ČK