Žirovnice

SO 30.3.2019, 15:00

V prvním domácím zápase v jarní části Krajského přeboru jsme se v okresním derby utkali s Žirovnicí. Náš soupeř vstoupil do jarních bojů stejně jako my porážkou, takže oba celky měly o motivaci postaráno.

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, kdy byl centr Martina Duby ze standartní situace prodloužen až k Leoši Hanouskovi, který v těžké pozici u brankové čáry dokázal míč vrátit hlavou před žirovnické zařízení, kde už číhal Zdeněk Suk a doklepl míč do branky. Žirovnice odpověděla střelou z prostoru mezi penaltou a malým vápnem, kterou musel konečky prstů vytahovat Jíša na roh. Košetický brankář si poradil i s průnikem žirovnického křídelníka, který se dostal až před branku. Na šance hostí jsme odpověděli nejlépe, jak to šlo - gólem. Ve 34. minutě vymyslel David Bartoška na hranici vápna prostrčení na Jana Starého, který se tváří v tvář brankáři nemýlil. Ve druhém poločase pokračovala vyrovnaná bitva obou týmů. V 63. minutě dokázala Žirovnice snížit. My trestuhodně zaspali při bránění rohového kopu, kdy jsme nereagovali na rychlou rozehrávku hostí, ani na následný centr. Z něj se prosadil hlavou Svoboda. Žirovničtí však bezprostředně po vstřelené brance neudrželi koncentraci a dovolili nám ihned po rozehrávce skórovat. Jednoduchou akcí v podstatě na tři přihrávky se balon dostal až k Jiřímu Zelenkovi, který posunul míč do šance Dominiku Rážkovi a ten si věděl rady. Hned v 69. minutě pak faulovali hosté ve vápně Leoše Hanouska a košetický kapitán Tomáš Vejsada bezpečně proměnil pokutový kop. A aby toho na našeho soupeře nebylo málo, v 70. minutě po chybě žirovnických zadáků vstřelil do prázdné branky svůj druhý gól v zápase Jan Starý. Žirovnice se pak už zmohla jen na korekci výsledku v 74. minutě, kdy centr z přímého kopu posunul mimo dosah košetického brankáře Hřebecký.

V tomto zápase jsme se konečně dokázali prosadit v koncovce. Utkání samotné bylo vyrovnané, Žirovnice byla dobrým soupeřem, avšak rozhodla naše produktivita. Děkujeme skvělým fanouškům, kteří nás povzbuzovali a kteří si konečně mohli s námi vychutnat pocit vítězství. Hráčem zápasu byl fanoušky zvolen Jan Jíša.