Pelhřimov

SO 13.10.2018, 15:00

V 11. kole Krajského přeboru se v Košeticích odehrál prestižní zápas mezi Košeticemi a Pelhřimovem. Oba týmy mají ve své středu řadu hráčů, kteří prošli jedním či druhým mužstvem a souboj tak měl ten správný náboj. Toto derby přilákalo do Košetic i řadu fanoušků, takže se hrálo ve velmi dobré atmosféře.

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, na hostech byla vidět větší síla na míči a v kombinaci, na nás pak o to větší snaha. Do překvapivého vedení jsme se dostali ve 23. minutě, kdy Tomáš Vejsada s velkým přehledem proměnil pokutový kop nařízený za stažení Leoše Hanouska ve vápně. Radost nám vydržela bohužel jen sedm minut. To se totiž pískal pokutový kop i na druhé straně. David Zajíček zastavil dle rozhodčích nedovoleně pronikajícího Vlka a pelhřimovský Poul dokázal na dvakrát penaltu proměnit. První střelu dokázal Jíša zlikvidovat, ale na dorážku již nestačil. Před poločasem pak ještě trefil hostující Jeřábek po pěkné střele z vápna tyčku naší branky. Ve druhém poločase se nám dařilo držet s Pelhřimovem krok až do 68. minuty, kdy po sérii rohů udeřil hlavou hostující stoper Naniáš a pohnul skórem na stranu borců z města rekordů. Nám nelze upřít snaha, avšak žádnou větší šanci na vyrovnání jsme si už nevypracovali. Na druhé straně dokázal pojistit výhru hostů v 87. minutě střídající Mazanec.

Neodehráli jsme rozhodně špatný zápas a svou kůži jsme nedali lacino, nicméně kvalita pelhřimovských hráčů se projevila a ti zaslouženě vyhráli. Děkujeme fanouškům obou celků za výbornou atmosféru. Hráčem zápasu se dle hlasování fanoušků stal Jan Jíša.