Nová Ves

SO 8.9.2018, 16:00

V 6. kole Krajského přeboru přivítal náš A-tým mužstvo z Nové Vsi ležící kousek od Nového města na Moravě. Vzhledem k prozatímnímu postavení obou celků v tabulce se jednalo důležitý mač dvou mužstev ze spodku tabulky.

Hosté byli od začátku aktivnější a hrálo se převážně na naší polovině. My však byli v první půli daleko efektivnější než náš soupeř, jelikož jsme dokázali hned dvakrát udeřit. V 11. minutě se prosadil Leoš Hanousek, který na velkém vápně předskočil bránící hráče a trknul do sítě centr Martina Duby od půlky hřiště. V 19. minutě bylo ještě lépe, na 2:0 upravil Martin Duba, který využil dobré práce Lukáše Kubů a následného přistrčení od Vladimíra Vlka. Hosté  pokračovali v aktivitě, avšak dlouho bez efektu, jedinou větší šanci dokázal zlikvidovat Jíša. Ve druhé půli pokračoval zápas podobným průběhem jako v poločase prvním. My byli stále pod větším tlakem, jelikož jsme nedokázali delší časový úsek podržet balón, což byla hlavní příčina převahy hostí. Ti se dostali na dostřel v 53. minutě, kdy útočník Nové Vsi zakončoval po centru ze strany nejprve do břevna, odražený míč pak doklepl do sítě Havlík. Po té nás dvakrát podržel Jíša, který nejprve zlikvidoval nebezpečnou hlavičku pod břevno a po té vytěsnil nad horní tyč střelu z vápna po pěkné průnikové přihrávce z hloubi hřiště. Když už to začalo vypadat, že si připíšeme první vítězství v sezóně, přišla závěrečná desetiminutovka. V ní hosté nejprve v 81. minutě vyrovnali z pokutového kopu. Ten se pískal po vysoké noze Tomáše Vejsady, který ve snaze odvrátit centr ze strany trefil spolu s míčem i hlavu protihráče. Ani bod nám však nebyl přán, jelikož v 86. minutě Nová Ves zápas otočila. Centr z půlky hřiště hlavičkoval hostující Šandera přesně k tyči a rozhodl tak o vítězství Nové Vsi.

V tomto zápase jsme byli celou dobu pod tlakem a nedokázali jsme dlouho podržet míč. I přesto jsme šli do vedení a dlouho to vypadalo s našimi šancemi dobře. Bohužel jsme však opět nezvládli závěr zápasu. Děkujeme fanouškům za jejich podporu během zápasu. Hráčem utkání byl zvolen Jan Jíša.