Pelhřimov

SO 12.5.2018, 16:30

Ve 21. kole Krajského přeboru zavítali do Košetic borci z nedalekého Pelhřimova, jehož A-tým se představil na našem hřišti vůbec poprvé.

V úvodních minutách byli lepší hosté, kteří hýřili aktivitou. Nám se poměrně brzy podařilo dostat se tempa a hru vyrovnat. Hrálo se především mezi vápny, dlouho bez nějakého zakončení. Jako první jsme se do velké šance dostali my. Lukáš Kubů obstřelem na zadní tyč z hranice pokutového území trefil pouze spojnici břevna a tyče. Pelhřimov kontroval rovněž tyčkou, to když centr Chadima nikým netečován zazvonil na brankovou konstrukci. Největší šanci první půle pak měl na svědomí Lukáš Kubů, který dostal ideální přihrávku ze strany přímo do kroku, ale z hranice malého vápna trefil pouze pelhřimovského brankáře. Druhá půle už změnu skóre přinesla. V 58. minutě posílal střílený přízemní centr směrem na naši branku Aleš Vejsada, k naší smůle si míč srazil špičkou kopačky do vlastní sítě Leoš Hanousek. Zpátky do zápasu nám pomohli sami Pelhřimovští. Dlouhý nákop Jiřího Kordíka se svezl po mokrém trávníku a přeskočil překvapeného hostujícího brankáře. Tomáš Vejsada pak už bezpečně dovedl míč do prázdné branky - 1:1. Rozhodnutí přinesla 78. minuta, kdy se centr ze strany do druhé vlny dostal až k Poulovi, který z voleje poslal míč pod břevno naší branky. Nám se i přes několik pološancí a závarů už vyrovnat nepodařilo.

Proti Pelhřimovu jsme sehráli dobrý zápas, škoda jen, že jsme opět doplatili na neproměňování šancí. Zápasu přihlížela velmi pěkná divácká kulisa, zejména děkujeme našim fanouškům, které od fandění neodradil ani hustý liják, který se ve druhé půli přehnal nad Košeticemi.