Okříšky

NE 6.5.2018, 16:30

Ve 20. kole Krajského přeboru zavítal košetický A-tým na půdu Okříšek, kde jsme chtěli potvrdit zlepšenou formu z posledních zápasů.

V Okříškách se hrál vyrovnaný fotbal, na míči byli mírně lepší domácí, avšak my pozorně bránili a snažili se o rychlé kontry. Na obou stranách je možné během první půle zaznamenat po jedné větší šanci. Nejprve to byl Jan Starý, který se dostal za obranu Okříšek. Zadáci domácích ho však brzy dostihli a tak košetický křídelník zakončil v tísni vedle. Na druhé straně skákal míč pomalu směrem k naší odkryté bráně po té, co Jíša vyběhl za vápno proti dlouhému míči a v následném hlavičkovém souboji byl důraznější domácí útočník. Jiří Kordík však balón v pohodě dostihl a míč odvrátil. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, avšak Okříšky se už tentokrát nedostaly vůbec k ničemu. Naproti tomu my se dostali v 63. minutě do vedení. Jan Starý mazácky obstřelil gólmana a zakončil samostatný nájezd na domácí branku, do kterého se dostal po ztrátě soupeře na půli hřiště. Celkem dvakrát jsme mohli vedení pojistit, nejprve se do úniku ze strany dostal Tomáš Vejsada, ale brankář Okříšek jeho křižný pokus pěkně vyrazil. Ve druhé šanci se ocitl Lukáš Kubů, který sám na zadní tyči po centru ze strany trefil pouze tyč. Naše obrana byla po celý zápas velmi pozorná a proto jsme si vedení už pohlídali.

Ve vyrovnaném zápase jsme byli šťastnějším týmem a připsali si důležité vítězství. Výhra byla o to sladší, že s námi vyrazili do Okříšek i naši skvělí fanoušci a tak jsme si mohli cenný skalp vychutnat spolu s nimi.