Jaroměřice nad Rokytnou

SO 21.4.2018, 16:00

V 18. kole jsme se v důležitém zápase utkali s posledním celkem tabulky - Jaroměřicemi nad Rokytnou. Hosté v minulém kole zvítězili, naproti tomu my nezískali na jaře ještě ani bod. Naše výkony však měly vzestupnou tendenci, na což jsme chtěli sázet i v tomto zápase.

Od začátku jsme měli mírně navrch a dařilo se nám hrát kombinační fotbal po zemi. V 16. minutě jsme se dostali do vedení, když se pěkně z vápna opřel do míče Jiří Kordík  a trefil přesně k tyči. O deset minut později se dostal do šance Jan Starý, který se protlačil ke střílené přihrávce do malého vápna od Lukáše Kubů. Bohužel pro nás trefil pouze nohy hostujícího brankáře. Jan Starý si vše vynahradil ve 36. minutě, kdy dostal pěkný míč za obranu od Tomáše Marka, udělal kličku golmanovi a zavěsil do prázdné branky - 2:0. Největší šanci na gól v celém zápase měli hosté těsně před půlí. Dlouhý míč za obranu našel přesně jaroměřického útočníka, ten však tváří v tvář Jíšovi napálil míč pouze do těla košetického brankáře. Ve druhé půli se nám podařilo definitivně rozhodnout zápas v 58. minutě. Lukáš Kubů šel téměř od půlky hřiště sám na brankáře a nezaváhal - 3:0. Po té už se utkání pouze dohrávalo a my si svou první jarní výhru už nenechali vzít.

Prvních jarních bodů a zároveň i první jarní výhry jsme dosáhli po dobrém výkonu celého mužstva, podpořeného konečně i proměňování gólových šancí. Výhru si s námi užili i naši fanoušci, kteří už si za svou neutuchající podporu vítězství rovněž zasloužili. Hráčem zápasu dle hlasování fanoušků se stal Jiří Kordík.