Humpolec

SO 7.4.2018, 15:30

Vzhledem k odložení našeho zápasu s Kouty byl náš první jarní domácí zápas v Krajském přeboru ve znamení okresního derby, ve kterém jsme se střetli s Humpolcem, toho času lídrem celé soutěže.

Ze začátku se nezdálo, že by hrál první tým tabulky s třetím od konce. Byli jsme to my, kdo měl v úvodu více ze hry a dokonce i více šancí. V té největší vychytal hostující brankář samostatný nájezd Tomáše Marka. Humpolecký brankář si musel rovněž poradit s pěknou dalekonosnou střelou ze třiceti metrů v podání Pavla Kubů. Zdálo se, že jsme favorita mírně zaskočili, ale ne na dlouho. Ve 21. minutě se projevila zkušenost a kvalita našeho soupeře. Naše první vážnější zaváhání v defenzivě bylo promptně potrestáno Skryjou, který nechytatelnou střelou do horního rohu branky proměnil zpětnou přihrávkou od svého spoluhráče, kterému nešťastně zpracoval míč v našem vápně Tomáš Vejsada. Snažili jsme se i nadále pokračovat v nastavené aktivní hře. Martin Duba ze standartní situace svým dlouhým centrem málem zaskočil humpoleckého brankáře, avšak centr skončil pouze na břevně. Humpoleckým dodala klid další naše chyba, tentokráte na půli hřiště. Další zpětnou přihrávku do druhé vlny přímo proti noze proměnil nekompromisní bombou pod břevno ve 39. minutě Tomovič. I ve druhé půli jsme se snažili být aktivní a hrát fotbal. Bohužel nám zkrátka nebylo přáno vstřelit v tomto zápase branku. Střelu Pavla Kubů z hranice penalty reflexivně zlikvidoval humpolecký brankář. To hostům se v zakončení dařilo. Na 3:0 zvýšil v 65. minutě gólem přímo z rohu Pikl. V poslední desetiminutovce náš soupeř skóroval ještě dvakrát a uštědřil nám nepopulárního bůra. Nejprve Jíšou vyraženou střelu ze střední vzdálenosti dorazil Dalík. A v poslední minutě se křižnou střelou přesně k tyči prosadil znovu Pikl.

Nedáš, dostaneš. To je známá fotbalová pravda, která se opět potvrdila v tomto střetnutí. My naše šance bohužel neproměnili, naopak Humpolec trestal sebemenší naše zaváhání. Děkujeme našim fanouškům, kteří nás během celého zápasu hnali dopředu a věřili stejně jako my, že nějakou šanci proměníme