Kouty

ÚT 1.5.2018, 16:30

Ve veledůležitém zápase v boji o záchranu jsme se v rámci dohrávky odloženého zápasu 14. kola Krajského přeboru střetli na domácí půdě s Kouty.

Start do zápasu nám vyšel na výbornou, neboť už v 5. minutě jsme se dostali do vedení. Pěknou ranou z vápna přesně k tyči se prosadil Jiří Kordík. Bohužel jsme po úvodní brance hodně polevili a přenechali aktivitu Koutům. Dlouho si však hostující hráči žádnou větší šanci nevypracovali. Srovnáno bylo ve 34. minutě. Přímý kop několik metrů za půlící čárou rozehrál Koutecký Havelka tak šikovně, že střílený centr směřoval přes bránící hráče na zadní tyč naší branky. Míč se nakonec bez jakékoli teče dostal až do naší branky - 1:1. Ani ve druhé půli nebyl náš výkon optimální. Dokázali jsme si nicméně vzít vedení zpět. Prosadil se Lukáš Kubů, který využil toho, že ač byl v ofsajdové pozici, balon k němu doputoval od hostujícího hráče, tudíž mohl pokračovat ve hře a prostřelil kouteckého brankáře. Honbu za vyrovnáním si náš soupeř zkomplikoval vyloučením, kdy po druhé žluté byl předčasně do sprch poslán Nestrojil. Pojistka našeho vítězství přišla v 84. minutě, kdy dostal míč za obranu David Bartoška a poradil si mazácky - 3:1.

Ze tří po sobě jdoucích domácích zápasů (ještě s Jaroměřicemi a Speřicemi), jsme dokázali vytěžit sedm bodů a zároveň jsme porazili oba největší konkurenty v boji u záchranu, což je důležitý počin. Náš dnešní výkon měl do ideálu daleko, ale i díky skvělým fanouškům a jejich podpoře zůstali tři body doma.