Havlíčkův Brod B

I.A třída
SO 22.10.2016, 14:30

Ve 12. kole 1.A třídy přijelo do Košetic béčko Havlíčkova Brodu. Naši borci měli co napravovat, neboť před čtrnácti dny jsme po velmi dlouhé době zakusili hořkost porážky na domácím hřišti. Před utkáním však bylo jasné, že se budeme muset obejít bez několika tradičních opor, ať už kvůli zranění nebo jiným okolnostem.

První poločas

Od začátku bylo vidět, že se setkávají týmy, které chtějí hrát fotbal, podle čehož utkání také vypadalo. Hrálo po zemi, v pohybu, nahoru dolů. Jedinou kaňkou na jinak pěkné podívané bylo málo šancí na obou stranách. Obrany obou týmů si počínaly velmi pozorně a svého soupeře téměř do ničeho nepouštěly. Z našich šancí stojí za to zmínit příležitost Jana Starého, který ze strany pěkným nástřelem před branku zkoušel najít některého z nabíhajících spoluhráčů. Bohužel balon pouze proletěl celým pokutovým územím bez jakékoli teče. V asi největší naší šanci z otočky na malém vápně přestřelil Tomáš Vejsada. Hosté v první půli naší branku moc neohrozili.

Druhý poločas

Druhá půle měla podobný průběh jako ta první. Oba týmy hráli především mezi vápny a brankáři obou týmů měli vcelku poklidnou šichtu. V průběhu druhého dějství se trošku nešťastně zranil brodský brankář, když utržil nějaký šrám po souboji mezi ním, jedním ze svých spoluhráčů a Janem Starým. Nového strážce hostující branky se o několik minut později pokoušel překonat Leoš Hanousek. Byť v souboji přetlačil gólmana, balon doskákal pouze vedle. Havlíčkobrodští si svou největší šanci schovali na závěr zápasu. Po ztrátě na útočné polovině se balon rychle dostal k naší brance, kde jeden z hostujících hráčů vyslal povedenou střelu na košetickou branku. Bravurním zákrokem se však prezentoval Jíša, který dokázal tečovanou střelu vytěsnit na roh.

Oba týmy předvedly v tomto utkání dobrý výkon, hrál se pohledný, kombinační fotbal. Remíza je zaslouženým vyústěním snahy obou mužstev. Košetičtí fanoušci byli opět hodně slyšet a jejich podpora nám velmi pomohla. Hráčem zápasu byl zvolen Leoš Hanousek, který těsně porazil Jana Jíšu. Na třetím místě skončil Aleš Vejsada, na jehož rozhovor se můžete v nejbližších dnech těšit.